O korporacji Cummins

Cummins Inc.

Cummins Inc. jest światowym liderem w produkcji silników Diesla jak również w produkcji, dystrybucji oraz obsłudze serwisowej wszystkich związanych z tym technologii włączając w to systemy paliwowe, kontrolne, systemy dostarczania i filtracji powietrza, rozwiązania związane z emisją oraz elektryczne systemy zasilające.

Cummins Inc. jest największym niezależnym światowym producentem silników Diesla i posiada globalną sieć fabryk i serwisu. Cummins obsługuje tysiące klientów na całym świecie a nasze silniki napędzają wszelkiego rodzaju sprzęt.

Siedziba koncernu znajduje się w Columbus, w stanie Indiana (USA), Cummins zatrudnia około 40 000 pracowników w blisko 190 krajach na całym świecie. Posiada około 600 dystrybutorów własnych jak i niezależnych oraz około 6000 dealerów w różnych lokalizacjach.

Więcej na stronie korporacyjnej Cummins Inc.

 

Cztery podstawowe obszary działalności Cummins Inc.

Silniki

Agregaty Prądotwórcze

Komponenty

Dystrybucja

 

Sieć Dystrybucji Cummins

Na świecie powołanych zostało około 600 dystrybutorów zajmujących się sprzedażą i obsługą serwisową produktów koncernu Cummins. Nasza lokalna obecność gwarantuje nam bezpośredni kontakt z Klientem oraz obsługę naszych produktów poprzez profesjonalną kadrę inżynieryjną. Zapewniamy naszym Klientom stały i szybki dostęp do serwisu oraz wsparcie ze strony Działu Części Zamiennych.

Sieć Dystrybucji koncernu Cummins w Europie

Cummins Inc. posiada silną sieć dystrybucji w Europie. Są to w pełni zależne jednostki organizacyjne działające w 16 krajach posiadające w sumie 32 oddziały. Posiadamy flotę lotnego serwisu składającą się z 250 serwisantów. Zapewniamy szybki serwis naszym lokalnym Klientom.

Ulotka Cummins Distribution Europe.

 

Cummins Poland

Cummins Poland powstał w 2004 roku jako w pełni zależny oddział Cummins Inc. Swym zasięgiem obejmuje obszar całej Polski. Działania biznesowe prowadzimy z czterech lokalizacji - główna siedziba firmy oraz magazyn centralny znajduje się w Krakowie, filie lokalne zlokalizowane są w Lubinie, Łomiankach oraz Gdańsku. Dzięki temu jesteśmy w stanie dotrzeć do naszych Klientów w stosunkowo krótkim czasie, minimalizując przestoje maszyn, koszty dojazdu serwisu oraz skracając czas na dostawę części zamiennych. Gwarantujemy dostęp tylko i wyłącznie do oryginalnych części Cummins, filtrów oraz cieczy chłodzących Cummins Filtration/Fleetguard oraz olejów Valvoline rekomendowanych do stosowania w naszych jednostkach napędowych.

Cummins Poland prowadzi również dystrybucję z zakresu zaawansowanych technologicznie silników wysokoprężnych, spełniających najbardziej restrykcyjne normy emisji spalin I mających zastosowanie m.in. w pojazdach samochodowych i autobusach, maszynach budowlanych, górniczych I rolniczych, agregatach prądotwórczych, kolejnictwie oraz sprzęcie wojskowym. Zapewniamy obsługę serwisową produkowanych przez nas silników.

 

Cummins Poland prowadzi dystrybucję z zakresu:

 

  • Zaawansowanych technologicznie silników wysokoprężnych dla zastosowań w pojazdach samochodowych i autobusach, maszynach budowlanych, górniczych i rolniczych, generatorach prądotworczych, kolejnictwie oraz sprzęcie wojskowym
  • Agregatów prądotwórczych do pracy ciągłej oraz w trybie awaryjnym
  • Części zamiennych i innych komponentów silnikowych
  • Układów filtracyjnych Cummins Filtration / Fleetguard® (filtry oleju, paliwa, powietrza, hydrauliczne, itp.)
  • Oleju silnikowego Valvoline Premium Blue E®
  • Elektronicznych systemów nadzoru pracy silnika

 

Aby dowiedzieć się więcej o historii firmy kliknij tutaj.