Cummins Poland - Remonty w pełni profesjonalne - informacja pochodzi z Aktualności Techniki Budowlanej

Obecna na rynkach prawie 190 krajów i dysponująca siecią ponad 6000 punktów dilerskich firma Cummins, intensyfikuje swoją działalność na rynku polskim. Działająca od 2004 r. spółka Cummins Poland z siedzibą w Krakowie, zajmująca się przede wszystkim dystrybucją silników wysokoprężnych dedykowanych m.in. do maszyn budowlanych, górniczych i rolniczych, czy generatorów prądotwórczych, agregatów do pracy ciągłej oraz w trybie awaryjnym, części zamiennych i innych komponentów silnikowych, układów filtracyjnych, oleju silnikowego oraz elektronicznych systemów nadzoru pracy silnika, w styczniu br. uruchomiła nowy, w pełni wyposażony warsztat remontowy silników oraz agregatów prądotwórczych.

Warsztat zapewnia kompleksowe remonty silników, agregatów prądotwórczych i podzespołów Cummins, do których wykorzystywane są wyłącznie oryginalne części zamienne i materiały eksploatacyjne. Naprawy dokonywane są przez serwisantów posiadających niezbędne certyfikaty i uprawnienia producenta, przy użyciu specjalistycznych przyrządów i narzędzi dedykowanych poszczególnym rodzinom silników. Zakres prac każdorazowo wynika z realizacji polityki firmy, według której naprawiane silniki lub agregaty winny spełniać najwyższe normy jakościowe, zachowując korzystne dla klienta relacje cenowe. W zależności od stopnia zużycia, wykonywane są również naprawy z użyciem komponentów Cummins ReCon po odbudowie fabrycznej, co pozwala przywrócić jakość porównywalną do nowych jednostek napędowych.
 
Wszystkie części użyte do napraw głównych i remontów objęte są 12-miesięczną, międzynarodową gwarancją, respektowaną przez dystrybutorów na całym świecie.